Mistrzostwa Polski Klasy Micro Orlen Cup 2021

Mistrzem Polski Klasy Micro 2021 został Piotr Tarnacki z Grzegorzem Banaszczykiem i Kubą Padzikiem, drugie miejsce zajął Piotr Mańczak z Filadelfią Bachorz i Bartkiem Jędrychowiczem, trzecie Rafał Moszczyński z Marcinem Pecakiem i Maciejem Ciężkim.Mistrzem
W dywizji RACER pierwsze miejsce zajął Michał Brzozowski z Jarkiem Florczakiem i Wojtkiem Moczkowskim, Drugie Maciej Grodzki z Jarosławem Krawczakiem i Marcinem Peczką, trzecie Piotr Kowalewski z Maksem Kowalewskim i Olkiem Kowalewskim
W dywizji CRUISER Pierwsze miejsce zajął Andrzej Gorzelak z Arturem Wissuwa i Stanisławem Gorzelakiem, drugie team damski Maja Dembowska- Pisarek, Zuzanna Gładysz i Maja Grodzka.
Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich startujących drużyn.
Dzisiaj aura okazała się łaskawa dla żeglarzy walczących o tytuł Mistrza Polski podczas regat żeglarskich których Sponsorem Tytularnym był PKN ORLEN S.A.. O poranku zawodnicy pojawiający się w porcie, z nadzieją na ściganie przy sprzyjającym zachodnim wietrze wiejącym z siłą ok. 6 węzłów i prognozą na zwiększenie wiatru o kolejne węzły. Jednostki dynamicznie i sprawnie wyszły na akwen regatowy, kibice wygodnie zasiedli na pięknym widokowym cyplu w Klubie Żeglarskim PETROCHEMIA w Płocku. Swoją drogą to wyjątkowa arena do oglądania regat żeglarskich. Całą trasę widać jak na dłoni, komentarz wyścigów prowadzony na żywo ułatwiał kibicom obserwację zmagań żeglarzy. Po kilku minutach aura spłatał „figla” i wiatr przestał wiać. Jednostki spłynęły do portu w oczekiwaniu na kolejne decyzje sędziów. Komisja sędziowska (Adriana Konarzewska, Anna Juszczak oraz Dariusz Juszczak) pozostała na akwenie analizując szczegółowe prognozy pogody. Sędziowie wykazali się profesjonalizmem, po analizie map synoptycznych, po ok. trzydziestu minutach ponownie zaprosili żeglarzy na wodę. Ich cierpliwość została wynagrodzona i faktycznie ponownie zaczęło wiać. Zachodni wiatr o sile ok. 9 – 10 węzłów umożliwił rozegranie w dniu dzisiejszym trzech wyścigów. Dwa wyścigi wygrał Piotr Tarnacki przed Piotrem Mańczakiem, który był dwa razy drugi. W trzecim dzisiejszym wyścig zwyciężył natomiast Mańczak przed Szychowiakiem, Tarnacki zameldował się na trzecim placu. Dzisiejszy dzień to popis pięknego żeglowania przez załogę Tomasz Szychowiaka, który dwa razy finiszował na trzeciej pozycji, a w trzecim wyścigu przypłynął drugi co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło mu skończyć Mistrzostwa Polski na niewdzięcznym czwartym miejscu.
Podsumowując, podczas Mistrzostwa Polski klasy MICRO – ORLEN CUP 2021 rozegrano sześć z zaplanowanych dziewięciu wyścigu, udział wzięło trzynaście jachtów, na których żeglowało trzydzieścioro ośmioro żeglarzy. Rywalizację uświetniła jedna załoga damska w składzie Maja Dębowska – Pisarek, Zuzanna Gładysz i Maja Grodzka. Dziewczyny ukończyły rywalizację na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej.
« »